V ROCE 2019 DOJDE K PŘESUNU STRÁNEK ORGANIZACE NA NOVÝ REDAKČNÍ SYSTÉM A TAKÉ NA NOVÝ SERVER. LZE OČEKÁVAT VÝPADKY V PŘIPOJENÍ I OBSAHU ZA COŽ SE OMLOUVÁME.
TYTO WEBOVÉ STRÁNKY PROVOZUJEME Z PŘÍSPĚVKŮ ČLENŮ ZAPSANÉHO SPOLKU JIHOČESKÁ LAMBDA PRO SVOU POTŘEBU A RADOST. TAKÉ JAKO ARCHIVNÍ MÍSTO DOKUMENTACE PRÁCE ZA POSLEDNÍCH 28 LET ŽIVOTA. PĚKNÝ ROK 2019 PŘEJE ZA SPRÁVNÍ RADU JIRKA MAREČEK.
Vítejte
Teplé Dějiny v českých zemích • Queering Czech History
SVĚT LGBTI

Milí přátelé,

dovolujeme si Vám oznámit, že byl již zveřejněn program mezinárodní vědecké konference Teplé dějiny v českých zemích / Queering Czech History, kterou pořádá ve dnech 29.-30. listopadu Společnost pro queer paměť ve spolupráci s Ústavem hospodářských a sociálních dějin FF UK a Fakultou výtvarného umění VUT v Brně. Naleznete jej na webu konference:

https://queeringczechhistory.wordpress.com/

Konference se koná v roce 10. výročí konference Homosexualita v českých zemích a humanitní vědy, která znamenala přelom v bádání o LGBT dějinách v českém kontextu. Těšíme se proto, že také na letošní konferenci zazní mnoho nového a inspirativního, a srdečně Vás zveme k její návštěvě. Netřeba registrace, vstup volný. Místo konání: hlavní budova FF UK, nám. Jana Palacha, 1. patro, místnost 104.

Srdečně Vás zdravíme


Společnost pro queer paměťJsme fér. Dopis poslancům
LAMBDA domáci informace

Česko si píše o manželství pro všechny a v Českých Budějovicích to bude navíc s Pubkvízem!


Přijďte ve čtvrtek 12. prosince do Horké vany, poznejte Filipa ze Jsme fér, zasoutěžte si a pošlete jasný vzkaz do Sněmovny na speciálních pohlednicích - Chceme manželství pro všechny!


Více informací na www.jsmefer.cz/cesko_si_pise_o_manzelstvi_pro_vsechny.
Kauzy


Čtvrtek 12. prosince 2019 v 16:00 až 20:00
Horká vana
Česká 222/7, 37001 České BudějoviceKroužek Jiří
ZKLAMÁNÍ

Kroužek Jiří 8.12.1976 - 16.10.2019

Jiříku, ty naše Kolečko, budeme si tě pamatovat je s tím Tvým skvělým úsměvem.
Šťastnou cestu za našimi kamarády na druhém břehu.
Na otázku kam jsi spěchal už mi asi neodpovíš.

Vzpomíná Jihočeská Lambda a všichni přátelé a známí.
Poslední rozloučení proběhne v českobudějovickém krematoriu v pátek 25.10.2019 ve 14:00 hodin.


PhDr. Kounek Miloslav
ZKLAMÁNÍ

PhDr. Kounek Miloslav
Doktore, bude nám chybět tvůj sametový hlas, kterým jsi provázel mnohé slavnostní chvíle.
Odešel nám přítel a kamarád co dokázal rozdávat kolem sebe klid a pohodu.
Vzpomínáme.


Proběhlo zpopelnění na přání zemřelého a rodina uspořádá poslední rozloučení na českobudějovické rozsypové loučce. Termín bude upřesněn podle možností pohřební služby (v roce 2020).
Hledám respondenty
Zavírání lesa 2019
LAMBDA domáci informace

Tradiční akce Vaška a Romana na mýtině pod Švábovým Hrádkem. Žádné pohodlí ale dobrá nálada s opékáním přinesených buřtíků. Zkusíme ochutnávku nových domácích ořechovek. Pivo v hospůdce U Hada zažene naši žízeň.


Nic svátečního na sobě. Sbíráme větve a děláme oheň. Opékáme buřty na klacku a jíme ve stoje. Jsme umaštění a navonění kouřem ale šťastní že se nám léto vyvedlo a zima bude krátká. A že můžeme být zase mezi svými kamarády.

Trasa i mapa je umístěna v podrobnostech tohoto příspěvku

PŘEČÍST VŠE...


50 let Christopher Street Day
SVĚT LGBTI
Přikládáme pozvání na oslavu do rakouského Lince od spřátelené organizace HOSI Linz.

V noci před 50 lety to byla malá jiskra, která zažehla malý soudek s prachem. Policie zaútočila na Stonewall Inn na Christopher Street a zatkla členy mafie, kteří tento klub vlastnili. Nikomu to nevadilo. Ale pak policie začala nutit hosty baru nasedat do policejních aut. Obtěžovali a napadali transsexuály. Atmosféra se začala silně zahřívat.
Mezitím se shromáždil dav několika set lidí, kteří byli proti zatýkání a hlasitě se ozývali. Volali “Gay sílu”, zpíval protestní píseň “ We shall overcome ”, a nakonec házeli láhve a snažil se násilně osvobodit vězně.
Policie je brutálně porazila, situace se ale neuklidnila. 2 000 demonstrantů strávilo noc venku i přes pouliční bitvu se 400 policisty. Ani příští noc a noc poté nebyl klid. Pro homosexuální komunitu v New Yorku na Christopher Street konečně skončila tímto dnem doba ticha.
Dokonce i na Christopher Street ve svém klubu, cítili lidé každý den, jak málo práv jim bylo přiznáváno. Stonewall Inn byl cílem velké policejní razie, jedné z mnoha v té době. Oficiálními důvody bylo prodávání alkoholu bez licence, porušování požárních předpisů a podobně. Vlastně se jednalo o šikanování a ponižování lidi s jinou sexuální orientací. Absurdním vrcholem bylo, že ženy, které byly objeveny při takové razii s "méně než třemi dámskými oděvními součástmi", byly prvními za mřížemi. Naštěstí dnes nepředstavitelné.

OTEVÍRÁNÍ LESA
LAMBDA domáci informace

Vážení příznivci skromných akcí typu opékání špekáčku večer na mýtince v lese. Je tu čas OTEVÍRÁNÍ LESA na tradiční akci Vaška a Romana za podpory Jihočeské Lambdy. Tentokrát dodáme pivo rovnou k ohni. Budou i pečené brambory.


Sraz v 16:30 hodin na místě označeném na mapě.


Nic svátečního na sobě. Sbíráme větve a děláme oheň. Opékáme buřty na klacku a jíme ve stoje. Jsme umaštění a navonění kouřem ale šťastní že se nám jaro vrátilo. A že můžeme být zase mezi svými kamarády.

Po setmění rozsvítíme baterky a přesuneme se na dobré točené pivo k milé šenkýřce v hospodě U Hada na Branišovské. Někdy i na panáka. Pak už jak kdo má náladu a sílu tak vydrží na pochod na autobusy MHD.

Sebou vlastní buřty, trochu pečiva, třeba hořčici a okurku, nožík ubrousek nebo i tácek. Pivo bude. Ohnivá voda se nevylučuje, pohodová nálada nezbytná.
Informace na telefonu 774 563 390 i SMS


Smutek nepřestává
ZKLAMÁNÍ
Zůstane zde s námi tvůj věčný úsměv. Děkujeme za všechny dobroty co jsi kdy pro nás připravil.
+25.1.2019
Josef Ženíšek (70) , České Budějovice


Poslední rozloučení proběhne 1.2. v 10:30 ve smuteční síni krematoria Sv. Otýlie v ČB
Smutná zpráva
ZKLAMÁNÍ

Vzpomínáme na ty dny s tebou, na společně strávené víkendy, v Ledové Chýši, Myší Díře i Ve Věží ale to se stalo dnes už minulostí.


Jihočeská Lambda 24.1.2019

Vladimír Šimek Berta (78)


Zádušní mše 1.2. v 10:00 v kapli hřbitova Sv. Otýlie v ČB.
Jsme fér a Vano - výstava