V ROCE 2019 DOJDE K PŘESUNU STRÁNEK ORGANIZACE NA NOVÝ REDAKČNÍ SYSTÉM A TAKÉ NA NOVÝ SERVER. LZE OČEKÁVAT VÝPADKY V PŘIPOJENÍ I OBSAHU ZA COŽ SE OMLOUVÁME.
TYTO WEBOVÉ STRÁNKY PROVOZUJEME Z PŘÍSPĚVKŮ ČLENŮ ZAPSANÉHO SPOLKU JIHOČESKÁ LAMBDA PRO SVOU POTŘEBU A RADOST. TAKÉ JAKO ARCHIVNÍ MÍSTO DOKUMENTACE PRÁCE ZA POSLEDNÍCH 28 LET ŽIVOTA. PĚKNÝ ROK 2019 PŘEJE ZA SPRÁVNÍ RADU JIRKA MAREČEK.
Retro akce – Terčino údolí
AIDS poradna
Retro akce – Terčino údolí
sobota 9.9.2017

výlet jako dříve
Nás osm statečných mužů se setkalo po zámkem v Nových Hradech. Procházka začala u barokního kláštera řádu Služebníků Panny Marie-servitů. Pohled do prostoru kaple a na oltář umožnili otevřené dveře. Přes náměstí jsme prošli kolem radnice. Vzpomínka na první jihočeskou jack-off párty v prostoru sauny zřízené právě v budově význačné instituce v nás vyvolal úsměvné představy.
Taky to byl dobrý začátek rozhovoru pamětníků s těmi co na Nové Hrady zajeli až při našem 10 výročí. To už je ale také patnáct let pryč a jejich vzpomínky bledly nad současným stavem náměstí a hradního areálu kam jsme se přesunuli.
Myší dírou jsme proklouzli k pivovaru a rovnou už na kávu a zákusek k tetě Jiřině. Posilnění jsme vyrazili na návštěvu vodopádu v Terčině údolí. Nesmí chybět foto u vodopádu a putujeme kolem nejstarších stromů parku rovnou na skvělý oběd. Kuchařka Jiřina podávala bramborovou polévku jako od maminky. Druhý kuchař Jirka připravil medvědí tlapy s opečeným bramborem. Zasloužil si tak vyznamenání řádem vařečky zlaté. A zákusek pak zastal švestkový koláč. Na závěr jsme pojedli i pár chlebíčků.
Oběma hlavním aktérům Jiřině i Jirkovi patří velký dík za skvělou stravu, péči i dobrou náladu.
Závěrem byl „výprodej“ přebytečného skla a porcelánu ze zásob v chaloupce v Údolí. Tady pomohla nová síla jak je ji vidět na obrázku v modrozelené paruce. Tajemstvím pro vás zůstane na co se všichni koukáme do chlívku?
Výlet skončil procházkou na autobus a měli jsme tak v nohách takových 7 kilometru chůze nádherným místem naší země.

Jihočeská Lambda i v tomto roce podporuje akce, které směřují k věrnému partnerství v řadách gayů jako nejlevnějšího způsobu prevence HIV/AIDS i dalších pohlavně přenosných nemocí. Že taky pořádáte akce a chcete je obohatit o informace v této oblasti, získat tiskoviny nebo udělat besedu o nejnovějších poznatcích – spojte se s námi. Do konce roku ještě můžeme něco vymyslet.


Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.