V ROCE 2019 DOJDE K PŘESUNU STRÁNEK ORGANIZACE NA NOVÝ REDAKČNÍ SYSTÉM A TAKÉ NA NOVÝ SERVER. LZE OČEKÁVAT VÝPADKY V PŘIPOJENÍ I OBSAHU ZA COŽ SE OMLOUVÁME.
TYTO WEBOVÉ STRÁNKY PROVOZUJEME Z PŘÍSPĚVKŮ ČLENŮ ZAPSANÉHO SPOLKU JIHOČESKÁ LAMBDA PRO SVOU POTŘEBU A RADOST. TAKÉ JAKO ARCHIVNÍ MÍSTO DOKUMENTACE PRÁCE ZA POSLEDNÍCH 28 LET ŽIVOTA. PĚKNÝ ROK 2019 PŘEJE ZA SPRÁVNÍ RADU JIRKA MAREČEK.
Na blatech hlásí slunečno.
LAMBDA domáci informaceTisková zpráva Jihočeské Lambdy.

Jihočeská Lambda s Džamilou Stehlíkovou v sobotu vypustí na Vltavu duhový vor!

Jihočeská Lambda jako nezisková organizace už přes dvacet let pomáhá jihočeským gayům a lesbám ve formě prevence před sociálním vyloučením, stejně tak je pro ni důležitá i prevence proti HIV/ AIDS. V sobotu 28.7. zahájí od 19:00 plavbu „duhovým parníkem“ po Vltavě, kde odešlou společně s bývalou ministryní pro lidská práva, Džamilou Stehlíkovou, „duhový vor“, který symbolicky zahájí plavbu vstříc srpnovému Prague Pride 2012!


K první plavbě s Jihočeskou Lambdou popřál dobrý proud í významný gay aktivista, herec a zakladatel cen Thálie, Jiří Hromada, který se však z pracovních důvodů osobně nemůže zúčastnit. Protože Lambda jako jedna z mála organizací zná místa, kde se scházejí rizikové skupiny gayů a od minulého roku používá slinové testy na zjištění viru HIV v těle, bude na místě i zástupce Domu světla, Ivo Procházka, jež se zabývá celoplošnou koordinací prevence proti HIV/AIDS. Právě zástupci Jihočeské Lambdy minulý rok zveřejnili překvapující zjištění, že Tábor má statisticky nejvyšší nárůst HIV pozitivity v celé republice v přepočtu na obyvatele.


Jihočeská Lambda chce také touto akcí pomoci rozvoji, nově vystavěné vodní cesty a ukázat, že využití lodí je nejen pro přepravu osob, ale také pro společenskou zábavu a třeba i osvětu.
Akce „Duhový vor“ bude plná zábavy a začne v 28. 7. 2012 v Lannovo Loděnici. Akce je samozřejmě gay- friendly!


Z pověření primátora Mgr. Juraje Thomy, který přijal symbolickou záštitu nad konáním celé akce, přijme organizační tým a také účastníky mezinárodní soutěže GAYMAN 2012 již v pátek v 15:30 v prostorách českobudějovické radnice, náměstek primátora Ing. Ivana Popelová a Mgr. Petr Podhola.


Poděkování partnerům
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.