V ROCE 2019 DOJDE K PŘESUNU STRÁNEK ORGANIZACE NA NOVÝ REDAKČNÍ SYSTÉM A TAKÉ NA NOVÝ SERVER. LZE OČEKÁVAT VÝPADKY V PŘIPOJENÍ I OBSAHU ZA COŽ SE OMLOUVÁME.
TYTO WEBOVÉ STRÁNKY PROVOZUJEME Z PŘÍSPĚVKŮ ČLENŮ ZAPSANÉHO SPOLKU JIHOČESKÁ LAMBDA PRO SVOU POTŘEBU A RADOST. TAKÉ JAKO ARCHIVNÍ MÍSTO DOKUMENTACE PRÁCE ZA POSLEDNÍCH 28 LET ŽIVOTA. PĚKNÝ ROK 2019 PŘEJE ZA SPRÁVNÍ RADU JIRKA MAREČEK.
V Hostelu se to zvrhlo na jednu Hromadu.
LAMBDA domáci informaceDar života


...a místo předmluvy:


„Tuto knihu jsem poprvé přečetl, když mi bylo právě sedmnáct let.


A přesto, že tomu je víc jak deset let a již si nepamatuji celý děj, dodnes vím, co ve mně kniha Slávy Koubka zanechala. Vzpomínky se pomalu vytrácejí, ale pocity zůstávající uvnitř člověka mnohem déle. Já tomu říkám genius loci. A genius loci z této knihy ve mně přetrvává dodnes. Četl jsem ji tajně, když rodiče nebyli doma, ještě před svým coming outem a dozvídal se, že nejen já bojuji s tím, kdo jsem.


Když kluk zjistí, že se mu víc líbí kluci, nejdřív se snaží před tím zavírat oči a uniknout pravdě. Ta nás ale vždycky stejně nakonec dožene. Díky Daru života jsem se toho ale nebál. Pochopil jsem, že můj pocit sladkobolna nemívám jen já, ale zažívá jej i ON.


Mám k této knize, řekl bych velmi romantický až sentimentální vztah, který jsem si spojil s obdobím léta, dospíváním a prvními láskami. Tudíž je to vztah krásný.


Čekám, až mě opět přepadne má sentimentální nálada, uvařím si čaj, zalezu do postele, otevřu knihu, začnu číst a vlastně i vzpomínat.


Díky, autore...“
čtenář Ota P., Praha


18.6. 2012
V Hostelu se to zvrhlo na jednu Hromadu.
Poděkování partnerůmviz.fotogalerie JL
Martin Foretník přichystal překvapení pro svého dlouholetého kamaráda na umělecké scéně. Jejich vzájemná kulturní náklonnost vyústila ve společné dílo. Kniha „Dar života“ připravená pod pseudonymem českobudějovického autora Sláva Koubek a ilustrovaná perokresbami Martina Foretníka z Brna.


Vydání knihy ve vlastním nákladu, ale obnáší nemalé prostředky a tak výzva členům i nečlenům Jihočeské Lambdy i všem kamarádům a známým byla opravdu chytrý tah. Na vlastní realizaci pak výrazně zapracovala Hanka Štamberková bývalá členka rady klubu. Co chybělo dodal Martin foretník a návdavkem přidal pozvání na Kanárské ostrovy. Na cestu si pak autor musí přivydělat prodejem právě vydané knihy.


Jihočeská Lambda zneužila této milé příležitosti a autorovi připomněla právě prožité sedmdesáté narozeniny prosbou o autorské čtení jeho prvotiny. Pastvu pro ducha člověka je třeba doplnit potravou a tak, každý účastník setkání dostal špekáček na grilu. Přípitek byl růžovým vínem a křest samozřejmě „šampaňským“.


Na jednu „Hromadu“ se to zvrhlo až v 22 hodin kdy nás telefonem oslovil pan Jiří Hromada, který právě v tento den pobýval na Hluboké nad Vltavou. Bylo dílem okamžiku a výprava vedena předsedou Karlem Veselým, řidičkou Hankou a za doprovodu Miloše Novotného dorazila na zámek a Jirku převzala jako nejmilejšího hosta. Chvilka čekání na jeho příjezd se nám mnohonásobně vyplatila. Nestoři (teta Berta, aj...) vzpomínali na doby minulé a mladí s obdivem přihlíželi legendě Českého gay a lesbického hnutí ve svém kruhu.


Kdo z nás by nechtěl takové kulatiny ?Fotoalbum naleznete zde ...
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.