DO KONCE LISTOPADU 2018 DOJDE K PŘESUNU STRÁNEK ORGANIZACE NA NOVÝ REDAKČNÍ SYSTÉM A TAKÉ NA NOVÝ SERVER. LZE OČEKÁVAT VÝPADKY V PŘIPOJENÍ I OBSAHU ZA COŽ SE OMLOUVÁME.
TYTO WEBOVÉ STRÁNKY PROVOZUJEME Z PŘÍSPĚVKŮ ČLENŮ ZAPSANÉHO SPOLKU JIHOČESKÁ LAMBDA PRO SVOU POTŘEBU A RADOST. TAKÉ JAKO ARCHIVNÍ MÍSTO DOKUMENTACE PRÁCE ZA POSLEDNÍCH 28 LET ŽIVOTA. PĚKNÝ ROK 2018 PŘEJE ZA SPRÁVNÍ RADU JIRKA MAREČEK.
Konec roku je čas hodnocení
LAMBDA domáci informace

Vážení přátelé a členové klubu.
Jihočeská Lambda v minimalizovaném složení správní rady ukončila v tomto roce poslední projekt prevence HIV/AIDS 2017 a v dalším roce není v plánu zatím žádná hromadná aktivita. Očekávám, že k setkání může dojít při tradičním svolávání na Otvírání a Zavírání lesa.

Děkuji všem kteří i v roce 2017 pomáhali třeba jen svojí účastí nebo tím že označovali naše webové aktivity. Rádi jsme sledovali vaši ochotu absolvovat testování HIV/AIDS v nově organizovaných prostorech expozitury Domu světla v Českých Budějovicích.


Také děkujeme pracovnicím Ministerstva zdravotnictví, že nás dovedly k úspěšnému konci pro nás náročného projektu prevence pohlavně přenosných nemocí.


Mrzí nás, že po ukončení poměrně zajímavého podniku v Besedě v ČB se další pokračovatel nenašel. Také letos zatím nevíme o žádné Silvestrovské merendě s LGBT nábojem. Pokud někde něco vzniká dejte vědět rádi pomůžeme akci propagovat. Vždyť nás na webu sleduje více jak 1000 kluků i holek a zpravidla Jihočechů.

Co se týká finančních prostředků lze konstatovat, že máme na účtu peníze prakticky jen na pokrytí nákladů na provoz telefonního kontaktu a udržování webové stránky. Všechny závazky jsou vyrovnány a není předpoklad, že by nějaké další měli vzniknout.

Osobně se omlouvám, ale pro další nezbytné rodinné záležitosti nebudu mít více času než udržovat webový archiv, který bychom chtěli vybavit tak aby byl přístupný pro zájemce o studium našich mnohých aktivit v letech 1990 – 2017. Přivítáme i zajímavé informace a postřehy články od Vás a nebo fotografie a videa, které třeba ještě nikdo ani neviděl a dokumentují náš život gayů a leseb v těchto letech. Ty nejzajímavější oceníme například knihou našeho autora Slávy Koubka nebo jiným drobným dárkem.

Jirka Mareček , předseda správní rady.


TYTO WEBOVÉ STRÁNKY S PROJEKTY PREVENCE HIV/AIDS PROVOZUJEME ZA FINANČNÍ PODPORY DOTAČNÍHO PROGRAMU MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ČR V ROCE 2017 A ODPOVÍDAJÍ POŽADAVKŮM „NÁRODNÍHO PROGRAMU ŘEŠENÍ PROBLEMATIKY HIV/AIDS“.

MEZIPATRA ČESKÝ KRUMLOV
Testovací den s poučením o prevenci HIV
AIDS poradnaTestovací den s poučením o prevenci HIV

Jihočeská Lambda se se svým projektem podpořeným dotací Ministerstva zdravotnictví v tomto roce zakončí celoroční preventivní a osvětovou kampaň v boji proti HIV / AIDS.
V rámci Evropského testovacího týdne jsme pro vás připravili na 23.11. den testování od 16 – 18 hodin zcela podle vašeho přání, třeba i anonymně a samozřejmě bezplatně.

Sraz zájemců si dáme v Cafe Once v ulici Česká 204/2v Českých Budějovicíc ...zde. Máme pro každého příchozího připravený malý dáreček ve formě startovního balíčku pro prevenci ale i pro radost. Testovaní není podmínkou ale zájem o prevenci ano.

Možná máte kolem sebe více kamarádů a přátel a nebo tvoříte neformální skupinu známých a chcete jim přinést informace, prezervativy a dárky pro všechny? Stačí si objednat hromadný balíček, který vám připravíme k převzetí podle dohody nebo odešleme na dohodnutou adresu. Telefonní kontakt pro tento případ 736173325 Jirka Mareček.

Bohužel žádný podnik v Jižních Čechách v současnosti nevykazuje gay akce ani nepropaguje gay friendly aktivitu. Rádi bychom takové události propagovali a předali například tácky pod pivo s informacemi o kontaktech na místa prevence. A také nasměrovali potůček osvětově informačních tiskovin pro návštěvníky takových zařízení. Příkladem jsou Gaymapy. Telefonní kontakt pro tyto možnosti 774563390 po-pá 8 – 15 h. Nabídka je platná do konce roku 2017.

Zavírání lesa 2017
LAMBDA domáci informace
Zavírání lesa 2017 – 27.10. 16:30 h
Léto uteče jako voda. A je to chvilka co jsme v dubnu les pro nás otevřeli. Tak nyní je čas les před zimou také zavřít.

Pozvánka je tu pro všechny znalé ale i pro nové zájemce o pobyt v lese, s možností opečen donesených špekáčků nebo i klobás. Nasbíráme klestí, na mýtince uděláme oheň a v těchto polních podmínkách, při konzumaci něčeho ostřejšího zavzpomínáme na krásné dovolené. Připomeneme si pěkné chvíle roku a začneme plánovat jak uvítáme rok 2018. Po setmění se přesuneme do hospůdky U Hada na Branišovské ul.

Protože i tato akce je součástí projektu prevence HIV/AIDS v Jižních Čechách bude zde večer představen plán akcí kterými se Jihočeská Lambda připojí k Evropskému týdnu testování na HIV a žloutenky.

Novinky zazní také pro předvolební tažení hnutí „Jsme fér“ nebo jinak „Manželství pro všechny“, tedy jak strany a jejich kandidáti a kandidátky podporují gaye a lesby.

Nebojte se, není to otrava, když se trochu vážně hovoří mezi kamarády. Klikat na web nestačí.
Trasa i mapa je umístěna v podrobnostech tohoto příspěvku PŘEČÍST VŠE.
Evropský testovací týden HIV
Jsme fér – kandidáti - kroužkujeme
NEZÁVISLÝ GAY PRŮVODCE ČR
Retro akce – Terčino údolí
AIDS poradna
Retro akce – Terčino údolí
sobota 9.9.2017

výlet jako dříve
Nás osm statečných mužů se setkalo po zámkem v Nových Hradech. Procházka začala u barokního kláštera řádu Služebníků Panny Marie-servitů. Pohled do prostoru kaple a na oltář umožnili otevřené dveře. Přes náměstí jsme prošli kolem radnice. Vzpomínka na první jihočeskou jack-off párty v prostoru sauny zřízené právě v budově význačné instituce v nás vyvolal úsměvné představy.
Taky to byl dobrý začátek rozhovoru pamětníků s těmi co na Nové Hrady zajeli až při našem 10 výročí. To už je ale také patnáct let pryč a jejich vzpomínky bledly nad současným stavem náměstí a hradního areálu kam jsme se přesunuli.
Myší dírou jsme proklouzli k pivovaru a rovnou už na kávu a zákusek k tetě Jiřině. Posilnění jsme vyrazili na návštěvu vodopádu v Terčině údolí. Nesmí chybět foto u vodopádu a putujeme kolem nejstarších stromů parku rovnou na skvělý oběd. Kuchařka Jiřina podávala bramborovou polévku jako od maminky. Druhý kuchař Jirka připravil medvědí tlapy s opečeným bramborem. Zasloužil si tak vyznamenání řádem vařečky zlaté. A zákusek pak zastal švestkový koláč. Na závěr jsme pojedli i pár chlebíčků.
Oběma hlavním aktérům Jiřině i Jirkovi patří velký dík za skvělou stravu, péči i dobrou náladu.
Závěrem byl „výprodej“ přebytečného skla a porcelánu ze zásob v chaloupce v Údolí. Tady pomohla nová síla jak je ji vidět na obrázku v modrozelené paruce. Tajemstvím pro vás zůstane na co se všichni koukáme do chlívku?
Výlet skončil procházkou na autobus a měli jsme tak v nohách takových 7 kilometru chůze nádherným místem naší země.

Jihočeská Lambda i v tomto roce podporuje akce, které směřují k věrnému partnerství v řadách gayů jako nejlevnějšího způsobu prevence HIV/AIDS i dalších pohlavně přenosných nemocí. Že taky pořádáte akce a chcete je obohatit o informace v této oblasti, získat tiskoviny nebo udělat besedu o nejnovějších poznatcích – spojte se s námi. Do konce roku ještě můžeme něco vymyslet.


Společnost pro queer paměť
Opět jsem u toho důležitého.
Manželství pro všechny ...