V ROCE 2019 DOJDE K PŘESUNU STRÁNEK ORGANIZACE NA NOVÝ REDAKČNÍ SYSTÉM A TAKÉ NA NOVÝ SERVER. LZE OČEKÁVAT VÝPADKY V PŘIPOJENÍ I OBSAHU ZA COŽ SE OMLOUVÁME.
TYTO WEBOVÉ STRÁNKY PROVOZUJEME Z PŘÍSPĚVKŮ ČLENŮ ZAPSANÉHO SPOLKU JIHOČESKÁ LAMBDA PRO SVOU POTŘEBU A RADOST. TAKÉ JAKO ARCHIVNÍ MÍSTO DOKUMENTACE PRÁCE ZA POSLEDNÍCH 28 LET ŽIVOTA. PĚKNÝ ROK 2019 PŘEJE ZA SPRÁVNÍ RADU JIRKA MAREČEK.
Zavírání lesa 2017
LAMBDA domáci informace
Zavírání lesa 2017 – 27.10. 16:30 h
Léto uteče jako voda. A je to chvilka co jsme v dubnu les pro nás otevřeli. Tak nyní je čas les před zimou také zavřít.

Pozvánka je tu pro všechny znalé ale i pro nové zájemce o pobyt v lese, s možností opečen donesených špekáčků nebo i klobás. Nasbíráme klestí, na mýtince uděláme oheň a v těchto polních podmínkách, při konzumaci něčeho ostřejšího zavzpomínáme na krásné dovolené. Připomeneme si pěkné chvíle roku a začneme plánovat jak uvítáme rok 2018. Po setmění se přesuneme do hospůdky U Hada na Branišovské ul.

Protože i tato akce je součástí projektu prevence HIV/AIDS v Jižních Čechách bude zde večer představen plán akcí kterými se Jihočeská Lambda připojí k Evropskému týdnu testování na HIV a žloutenky.

Novinky zazní také pro předvolební tažení hnutí „Jsme fér“ nebo jinak „Manželství pro všechny“, tedy jak strany a jejich kandidáti a kandidátky podporují gaye a lesby.

Nebojte se, není to otrava, když se trochu vážně hovoří mezi kamarády. Klikat na web nestačí.
Trasa i mapa je umístěna v podrobnostech tohoto příspěvku PŘEČÍST VŠE.
Evropský testovací týden HIV
Jsme fér – kandidáti - kroužkujeme
NEZÁVISLÝ GAY PRŮVODCE ČR
Retro akce – Terčino údolí
AIDS poradna
Retro akce – Terčino údolí
sobota 9.9.2017

výlet jako dříve
Nás osm statečných mužů se setkalo po zámkem v Nových Hradech. Procházka začala u barokního kláštera řádu Služebníků Panny Marie-servitů. Pohled do prostoru kaple a na oltář umožnili otevřené dveře. Přes náměstí jsme prošli kolem radnice. Vzpomínka na první jihočeskou jack-off párty v prostoru sauny zřízené právě v budově význačné instituce v nás vyvolal úsměvné představy.
Taky to byl dobrý začátek rozhovoru pamětníků s těmi co na Nové Hrady zajeli až při našem 10 výročí. To už je ale také patnáct let pryč a jejich vzpomínky bledly nad současným stavem náměstí a hradního areálu kam jsme se přesunuli.
Myší dírou jsme proklouzli k pivovaru a rovnou už na kávu a zákusek k tetě Jiřině. Posilnění jsme vyrazili na návštěvu vodopádu v Terčině údolí. Nesmí chybět foto u vodopádu a putujeme kolem nejstarších stromů parku rovnou na skvělý oběd. Kuchařka Jiřina podávala bramborovou polévku jako od maminky. Druhý kuchař Jirka připravil medvědí tlapy s opečeným bramborem. Zasloužil si tak vyznamenání řádem vařečky zlaté. A zákusek pak zastal švestkový koláč. Na závěr jsme pojedli i pár chlebíčků.
Oběma hlavním aktérům Jiřině i Jirkovi patří velký dík za skvělou stravu, péči i dobrou náladu.
Závěrem byl „výprodej“ přebytečného skla a porcelánu ze zásob v chaloupce v Údolí. Tady pomohla nová síla jak je ji vidět na obrázku v modrozelené paruce. Tajemstvím pro vás zůstane na co se všichni koukáme do chlívku?
Výlet skončil procházkou na autobus a měli jsme tak v nohách takových 7 kilometru chůze nádherným místem naší země.

Jihočeská Lambda i v tomto roce podporuje akce, které směřují k věrnému partnerství v řadách gayů jako nejlevnějšího způsobu prevence HIV/AIDS i dalších pohlavně přenosných nemocí. Že taky pořádáte akce a chcete je obohatit o informace v této oblasti, získat tiskoviny nebo udělat besedu o nejnovějších poznatcích – spojte se s námi. Do konce roku ještě můžeme něco vymyslet.


Společnost pro queer paměť
Opět jsem u toho důležitého.
Manželství pro všechny ...
Nově testování v ČB
Férová oslava lásky i v ČB
LÁSKA
První máj v duhovém stylu!

Těšte se na dobrou hudbu, grilovačku, workshop i projekci krátkých filmů.
PROGRAM

- Workshop – výroba duhových mávátek
- Blok krátkých filmů Rodinná pouta (ve spolupráci s Mezipatra QFF)
- Představení kampaně za manželství pro všechny - host: Czeslaw Walek.
- Polibkový happening pod rozkvetlou třešní
- DJ Charlie
Od Jihočeské Lambdy dárek pro všechny

pivo za 20,- a opečené klobásy za 15,-

heslo dne „láska prochází i žaludkem“.Otvírání lesa 7.4. 17h
LAMBDA domáci informace
Setkání přátel věrných lesů vodám a strání po skvělé zimě se letos uskuteční na tradičním místě na lesní mýtince 50 metrů od Branišovské silnice směrem na Švábův Hrádek u Českých Budějovic.
Překvapením bude ochutnávka pivního speciálu z Chorvatského pivovaru „Staročeško“. Připravuje Jirka Martínek.
Sebou kromě vhodného oblečení do přírody vezměte také špekáček nebo klobásku na opékání k otevřenému ohni. Počítejte s tím, že je třeba přiložit ruku k udržování ohýnku a taky že na místě není žádný servis.
Jak se posilníme teplou uzeninou a započne se smrákat ihned se přesuneme do útulné hospůdky U Hada. Tady u společného stolu bude příležitost k diskusi na téma „Mluvíme o manželství pro všechny“.
Hlavní organizátoři akce jsou tradičně Vašek Vítů a Roman Zíka.
Klikem na mapku najdete přesné umístění akce.
zde

Kdo neví jak to najít nabízím možnost že na konečné na Máji Antonína Barcala počkáme a v 16:00 vyrazíme společně. Platí jen pokud se někdo osobně domluví na telefonu 774563390. Zatím nikdo nevolal ani nepsal.