V ROCE 2019 DOJDE K PŘESUNU STRÁNEK ORGANIZACE NA NOVÝ REDAKČNÍ SYSTÉM A TAKÉ NA NOVÝ SERVER. LZE OČEKÁVAT VÝPADKY V PŘIPOJENÍ I OBSAHU ZA COŽ SE OMLOUVÁME.
TYTO WEBOVÉ STRÁNKY PROVOZUJEME Z PŘÍSPĚVKŮ ČLENŮ ZAPSANÉHO SPOLKU JIHOČESKÁ LAMBDA PRO SVOU POTŘEBU A RADOST. TAKÉ JAKO ARCHIVNÍ MÍSTO DOKUMENTACE PRÁCE ZA POSLEDNÍCH 28 LET ŽIVOTA. PĚKNÝ ROK 2019 PŘEJE ZA SPRÁVNÍ RADU JIRKA MAREČEK.
NEZÁVISLÝ GAY PRŮVODCE ČR
Retro akce – Terčino údolí
AIDS poradna
Retro akce – Terčino údolí
sobota 9.9.2017

výlet jako dříve
Nás osm statečných mužů se setkalo po zámkem v Nových Hradech. Procházka začala u barokního kláštera řádu Služebníků Panny Marie-servitů. Pohled do prostoru kaple a na oltář umožnili otevřené dveře. Přes náměstí jsme prošli kolem radnice. Vzpomínka na první jihočeskou jack-off párty v prostoru sauny zřízené právě v budově význačné instituce v nás vyvolal úsměvné představy.
Taky to byl dobrý začátek rozhovoru pamětníků s těmi co na Nové Hrady zajeli až při našem 10 výročí. To už je ale také patnáct let pryč a jejich vzpomínky bledly nad současným stavem náměstí a hradního areálu kam jsme se přesunuli.
Myší dírou jsme proklouzli k pivovaru a rovnou už na kávu a zákusek k tetě Jiřině. Posilnění jsme vyrazili na návštěvu vodopádu v Terčině údolí. Nesmí chybět foto u vodopádu a putujeme kolem nejstarších stromů parku rovnou na skvělý oběd. Kuchařka Jiřina podávala bramborovou polévku jako od maminky. Druhý kuchař Jirka připravil medvědí tlapy s opečeným bramborem. Zasloužil si tak vyznamenání řádem vařečky zlaté. A zákusek pak zastal švestkový koláč. Na závěr jsme pojedli i pár chlebíčků.
Oběma hlavním aktérům Jiřině i Jirkovi patří velký dík za skvělou stravu, péči i dobrou náladu.
Závěrem byl „výprodej“ přebytečného skla a porcelánu ze zásob v chaloupce v Údolí. Tady pomohla nová síla jak je ji vidět na obrázku v modrozelené paruce. Tajemstvím pro vás zůstane na co se všichni koukáme do chlívku?
Výlet skončil procházkou na autobus a měli jsme tak v nohách takových 7 kilometru chůze nádherným místem naší země.

Jihočeská Lambda i v tomto roce podporuje akce, které směřují k věrnému partnerství v řadách gayů jako nejlevnějšího způsobu prevence HIV/AIDS i dalších pohlavně přenosných nemocí. Že taky pořádáte akce a chcete je obohatit o informace v této oblasti, získat tiskoviny nebo udělat besedu o nejnovějších poznatcích – spojte se s námi. Do konce roku ještě můžeme něco vymyslet.


Společnost pro queer paměť
Opět jsem u toho důležitého.
Manželství pro všechny ...
Nově testování v ČB
Férová oslava lásky i v ČB
LÁSKA
První máj v duhovém stylu!

Těšte se na dobrou hudbu, grilovačku, workshop i projekci krátkých filmů.
PROGRAM

- Workshop – výroba duhových mávátek
- Blok krátkých filmů Rodinná pouta (ve spolupráci s Mezipatra QFF)
- Představení kampaně za manželství pro všechny - host: Czeslaw Walek.
- Polibkový happening pod rozkvetlou třešní
- DJ Charlie
Od Jihočeské Lambdy dárek pro všechny

pivo za 20,- a opečené klobásy za 15,-

heslo dne „láska prochází i žaludkem“.Otvírání lesa 7.4. 17h
LAMBDA domáci informace
Setkání přátel věrných lesů vodám a strání po skvělé zimě se letos uskuteční na tradičním místě na lesní mýtince 50 metrů od Branišovské silnice směrem na Švábův Hrádek u Českých Budějovic.
Překvapením bude ochutnávka pivního speciálu z Chorvatského pivovaru „Staročeško“. Připravuje Jirka Martínek.
Sebou kromě vhodného oblečení do přírody vezměte také špekáček nebo klobásku na opékání k otevřenému ohni. Počítejte s tím, že je třeba přiložit ruku k udržování ohýnku a taky že na místě není žádný servis.
Jak se posilníme teplou uzeninou a započne se smrákat ihned se přesuneme do útulné hospůdky U Hada. Tady u společného stolu bude příležitost k diskusi na téma „Mluvíme o manželství pro všechny“.
Hlavní organizátoři akce jsou tradičně Vašek Vítů a Roman Zíka.
Klikem na mapku najdete přesné umístění akce.
zde

Kdo neví jak to najít nabízím možnost že na konečné na Máji Antonína Barcala počkáme a v 16:00 vyrazíme společně. Platí jen pokud se někdo osobně domluví na telefonu 774563390. Zatím nikdo nevolal ani nepsal.

GL pride – po Českobudějovicku 25.2.
SVĚT LGBTI
Zábava, pohoda a přátelé.

Jak to pěkně ubývá. Už bude končit druhý měsíc roku.
Využijte pěkné prostředí, skvělou dostupnost MHD, blízko i pěšky a parkování zdarma hned u vchodu. Disko na úrovni, parket světla, míchané nápoje a rozumné ceny, možnost tance i popovídání. Vstup zdarma.

Místo kliku na Facebooku „to se mi líbí“ více oceníme Vaší osobní přítomnost.

Opět najdete na této akci Miloše jak rozdává další startovní balíčky pro prevenci HIV/AIDS a podporu bezpečného sexu.

Děkuji všem účastníkům
LAMBDA domáci informace
Výroční jednání Jihočeské Lambdy
LAMBDA domáci informace10.2. v pátek od 20h se uskuteční výroční jednání, členské zasedání jako nevyšší orgán Jihočeské Lambdy. Bude v tomto roce volební a dojde k úpravě stanov a sídelní adresy.

Sejdeme se ve školicím středisku Červeného kříže na Husově třídě v ČB. Doporučujeme i besedu od 18 hodin tamtéž. viz další příspěvek.

Aby se nám lépe jednalo bude točené pivo - nefiltrovaný a nepasterovaný speciál 11 za pouhých 15 Kč.

Hlasovat mohou pouze členové kteří uhradí členský příspěvek 120,- Kč na rok 2017.

Vítáni jste všichni co máte zájem o řešení našich gay a lesbických starostí a chcete se na LGBTI hnutí podílet osobně.