V ROCE 2019 DOJDE K PŘESUNU STRÁNEK ORGANIZACE NA NOVÝ REDAKČNÍ SYSTÉM A TAKÉ NA NOVÝ SERVER. LZE OČEKÁVAT VÝPADKY V PŘIPOJENÍ I OBSAHU ZA COŽ SE OMLOUVÁME.
TYTO WEBOVÉ STRÁNKY PROVOZUJEME Z PŘÍSPĚVKŮ ČLENŮ ZAPSANÉHO SPOLKU JIHOČESKÁ LAMBDA PRO SVOU POTŘEBU A RADOST. TAKÉ JAKO ARCHIVNÍ MÍSTO DOKUMENTACE PRÁCE ZA POSLEDNÍCH 28 LET ŽIVOTA. PĚKNÝ ROK 2019 PŘEJE ZA SPRÁVNÍ RADU JIRKA MAREČEK.
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Navigace
PORADNA HIV/AIDS
poradna V posledních letech v republice zaznamenáváme stabilní růst počtu nakažených každoročně o 10 procent,“ popsal Jiří Pavlát, ředitel Domu světla. Momentálně tak každý patnáctý gay v metropoli je HIV pozitivní, pokud růst bude pokračovat, do pěti let to bude každý desátý. Problém se sice týká celé republiky, nejvýrazněji ale právě Prahy. Zdroj: zde...
poradna
Jihočeská Lambda a Mezinárodní den boje proti AIDS. Naše aktivity a možnosti v roce 2019.
Anonymní testování = Bude vám přidělen kód, pod kterým budete vyšetřeni Běžné testování = Je třeba uvést jméno, adresu, datum narození (údaje nutné pro pojišťovnu) Checkpoint České společnosti AIDS pomoc - pobočka České Budějovice Dům světla v regionu Adresa: Česká 20, zvoňte, průchodem do dvora a označenými dveřmi přijďte do čekárny. E-mail: budejovice@aids-pomoc.cz testování: ČTVRTEK 15:00 - 18:00 Výsledky: za týden, ČTVRTEK 15:00 - 18:00 NENÍ POTŘEBA SE OBJEDNÁVAT! Bezplatné, anonymní testování. Možnost rychlotestů (v odůvodněných případech nebo za poplatek), přátelský personál, poradenství HIV+ komunitě Nově testování i na syfilis, hepatididu B a C (rychlotesty) Připravujeme možnost získání PrEP od lékaře - informujte se u poradce. Výsledek testu se sděluje pouze ústně, není-li vyžadován certifikát do zahraničí. Certifikát do zahraničí NEVYDÁVÁME. Poradna je provozována ve spolupráci se Zdravotním ústavem se sídlem v Ústí nad Labem (pracovištěm České Budějovice) a s laskavým souhlasem Rozkoše bez rizika.
Vyhlašujeme období návratu ke kořenům. Nejlepším preventivním programem je znát sám sebe, být upřímný k sobě i druhým a používat selský rozum. Specifickým bodem v sebepoznání LGBT+ lidí je osobní COMING OUT. Proces, během něhož si člověk uvědomí, že jeho sexuální orientace nebo identita není shodná s tou většinovou. Před zahájením aktivního sexuálního života by se ale každý měl nejprve dozvědět, jaké jsou nejvhodnější způsoby prevence nejen nákazy HIV+ ale i jiných sexuálně přenosných nemocí. V tom chceme být zavčasu nápomocní. Nejvíce se specializujeme na muže mající sex s muži, kteří jsou v tomto směru nejohroženější skupinou, ale jsme vstřícní a pomůžeme komukoliv, kdo nás v tomto směru požádá o radu či informace (jak se také stává ).
Nabízí se hned několik způsobů, jak si bezpečně užívat lásku mimo cisheteronormativní konvence a zároveň nestrádat
o Sexuální zdrženlivost, která však nemusí být nikterak přehnaná, pokud budou praktikovány jen sexuální hry s ejakulací na bezpečné místo.
o Život v partnerském vztahu, který dodržuje vzájemnou věrnost nebo alespoň bezpečnost v sexu s jinými partnery než s tím vlastním. I zde ale platí zlaté pravidlo, že je lepší nechat se otestovat jak po každém sexu s novým/jiným partnerem, tak průběžně sem tam zajít na prohlídku. Vždyť poškodit svého nebližšího nechce žádný z nás.
o Zcela bezpečný sex, co se týká pohlavně přenosných nemocí, je sexting a flirtování přes internet nebo mobil, může mít ale dopad na psychiku. Dejte si pozor, kde a jak zveřejňujete své osobní údaje a komu je dáváte. Ujistěte se, že ten neznámý krasavec, co vám poslal lákavou nabídku a žádost o intimní fotku, není třeba spolužák nebo kolega z práce, který se za tajemného cizince jen vydává, a ve skutečnosti mu jde jen o pikantní informace Určitě je to však lepší řešení než noční shánění neznámého parťáka na veřejném WC nebo v parku.
o Kdo si hraje s drogami, chodí po minovém poli. Neriskujte, že na vás vyjde jehla s infekcí! A pozor, droga je i alkohol, ne každý se udrží na uzdě pod jeho vlivem. Není dobré se ráno dozvědět, že jste byli včera povolnější, než je vám za střízliva příjemné, nebo dostat pěstí, až budete zkoušet triky na kamarádova přítele.
o A samozřejmě důležité je vyhýbat se nechráněné souloži do konečníku (to se ale dá snadno vyřešit důsledným používáním kondomu a dostatku lubrikantu, aby nedošlo ke zraněním
A projdeme i způsoby kdy se HIV infekce nepřenáší:
o Objímáním a běžným dotykem
o Přátelským polibkem
o Společným používáním příborů, sklenic
o Společným používáním WC
o Koupáním v bazénu
o Při masturbaci
o Bodnutím hmyzu
V dnešní době jsou zejména mladí lidé od velmi mladého věku specialisté na porno nejhrubšího zrna které jim internet přehazuje jako odpovědi na běžné zvědavé otázky právě co se týká coming outu. Nabízíme proto školám možnost domluvit si besedu s někým, kdo tuto dobu již prožil, a dokáže promluvit o osobním životě, který menšinová sexuální orientace chtě nechtě každému nějak ovlivní. Aby to nebylo příčinou frustrace, které někdy mohou vést až k sebevražedným činům, nabízíme stále pomoc pro lidi v každém věku. Tyto besedy se mohou konat například v rámci sexuální výchovy, ale je možné připravit i samostatnou přednášku.
Naší hlavní cílovou skupinou je gay komunita, se kterou jsme v kontaktu na místech jako jsou gay kluby nebo samostatné opakované gay akce v jižních Čechách. Velikost této skupiny odhadujeme na 160 gayů, kteří navštěvují v Českých Budějovicích dva vybrané podniky, na které se zaměřujeme (Beseda a Velbloud), kde se akce konají celoročně jedenkrát měsíčně. Zároveň se zde setkává cca 16–20 děvčat a žen a další zhruba jedno procento tvoří muži nepatřící ke gay komunitě. V současné době vzniká poradna pro transgender komunitu.
Akce Jihočeské Lambdy (5x do roka) jsou určené členům klubu a jde o cca 10–15 osob. Do celkového počtu oslovených LGBT+ osob (zejména gayů) patří návštěvníci webové stránky www.klucicb.cz, kde je v současnosti přes 600 unikátních návštěvníků z ČR. A také Facebooková prezentace, kde máme více než 360 oslovených (opět zpravidla gayů) za měsíc.
Světový den boje proti AIDS (Wikipedie)
Světový den boje proti AIDS, někdy též zkráceně Světový den AIDS, je celosvětově významný den, vyhlášený Světovou zdravotnickou organizací (WHO) jako příležitost k osvětě o pandemické smrtelné nemoci AIDS, k povzbuzení boje proti ní a viru HIV, k demonstraci podpory lidem žijícím s HIV i uctění památky jeho obětí. Připadá každoročně na 1. prosince. Poprvé byl celosvětově vyhlášen roku 1988. V roce 1996 vznikl program OSN pro boj proti HIV a AIDS (The Joint United Nations Programme on HIV/AIDS, zkr. UNAIDS) a převzal organizaci a propagaci Světového dne boje proti AIDS. Následujícího roku vznikla při tomto programu organizace World AIDS Campaign, která od roku 2004 působí samostatně. Červená stužka, kterou můžete vidět v některých našich textech a prezentacích, se používá jako symbol solidarity s HIV+ lidmi.
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Výborné Výborné 50% [1 Hlas]
Chvalitebné Chvalitebné 50% [1 Hlas]
Dobré Dobré 0% [Žádné hlasy]
Dostačující Dostačující 0% [Žádné hlasy]
Nedostačující Nedostačující 0% [Žádné hlasy]